اخبار

مرکز پایش امنیت سایبری استان لرستان به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح گردید

مرکز پایش امنیت سایبری استان لرستان به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح گردید
با حضور معاون سیاسی ،امنیتی استانداری لرستان مرکز پایش امنیت سایبری استان راه اندازی و رسما آغاز به کار نمود

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان ،در تاریخ بیست و سوم اردیبهشت 97 و با حضور دکتر خجسته پور معاون سیاسی و امنیتی استاندار ،مهندس حیدری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ،دکتر عزیزی ریاست دانشگاه لرستان ،سیف مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری ،پورسیف مدیر کل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری و جمعی از مدیران و مسئولین دستگاه های اجرایی استان مراسم افتتاحیه مرکز پایش امنیت سایبری استان در محل دانشگاه لرستان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم دکتر عزیزی ریاست دانشگاه لرستان راه اندازی مرکز پایش در مرکز آپای دانشگاه لرستان را اتفاقی مهم و ارزشمند قلمداد کرد که می تواند خدماتی بسیار ارزنده در حوزه امنیت اطلاعات به دستگاه های اجرایی استان ارائه نماید.

دکتر عزیزی تجمیع مراکز پایش امنیت شبکه دستگاه های اجرایی استان در مرکز آپا ،جلوگیری از صرف هزینه های موازی در دستگاه های اجرایی ،استفاده از نیروهای متخخص و کارآزموده ،استفاده از خرد جمعی با بهره مندی از بخش خصوصی را از ضرورت های ایجاد مرکز پایش امنیت سایبری در مرکز آپای این دانشگاه برشمرد.

در ادامه این مراسم مهندس حیدری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیحاتی در خصوص اهداف و برنامه های این مرکز  را برای حاضرین تشریح نمود.

حیدری در ادامه سخنان خود گفت:ایجاد و راه اندازی مرکز پایش امنیت فضای سایبری از مصوبات همایش فرصت های سرمایه گذاری در استان لرستان در سال گذشته بود که با تلاش و پیگیری این اداره کل و مساعدت وزارت ارتباطات و نیز همکاری مجدانه داشگاه لرستان منجر به عقد قرارداد با شرکت بهین راهکار گردید و امروز شاهد افتتاح و راه اندازی این مرکز می باشیم که از جمله فعالیت های این مرکز می توان به پایش اطلاعات ،استخراج اطلاعات ،عکس العمل سریع و به موقع در مواجهه با خطرات امنیتی در حوزه اطلاعات و جلوگیری از حملات سایبری اشاره کرد.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر خجسته پور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری به اهمیت حفظ امنیت اطلاعات در دستگاه ها و سازمانها اشاره کرد که گاها با به خطر افتادن امنیت اطلاعات در یک سازمان امنیت کشور مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

ایشان در ادامه سخنان خود دستگاه های اجرایی را مورد خطاب قرار داد و گفت :انتظار می رود اهمیت حفظ و ایمنی اطلاعات و پایش مستمر و مداوم اطلاعات در فضای سایبری به طور جدی مورد توجه قرار گیرد تا از بروز اتفاقات ناخوشایند جلوگیری به عمل آید.

در پایان مراسم افتتاحیه این مرکز و به منظور افزایش سطح آگاهی مدیران و کارشناسان  2 کارگاه آموزشی مختص مدیران حراست و  مسئولین فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید.

 پایش امنیت

 

 

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۱۶۹

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید