اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان:

کاهش شکاف دیجیتال در شهرستان پلدختر

کاهش شکاف دیجیتال در شهرستان پلدختر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان از کاهش شکاف دیجیتال در تمامی نقاط شهرستان پلدختر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، شهاب حیدری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان از کاهش شکاف دیجیتال در شهرستان پلدختر خبر داد و گفت: از مجموع ۳۱۰ روستای این شهرستان ۷۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده و همچنین ۷۷ روستای دیگر نیز ضمن بهره‌وری از شبکه تلفن همراه در حال اتصال به شبکه ملی اطلاعات هستند.
حیدری گفت: با توسعه هرچه بیشتر زیرساخت‌ها، شاهد ارتقای بیشتر شاخص های توسعه در مناطق روستایی خواهیم بود که اتصال تمامی روستاها به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی به دولت الکترونیک از اهداف اصلی وزارت ارتباطات است.
وی افزود: بر اساس پیگیری‌های سیدحمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از روستاهای این شهرستان فاقد هرگونه پوشش ارتباطی بوده است که اداره کل ارتباطات با ارسال تیم‌های فنی پوشش ارتباطی این روستاها بالای ۲۰ خانوار را بررسی و جهت تأمین پوشش تلفن همراه در دستور کار قرار داده است.
کاظمی همچنین جهت تأمین ارتباط پایدار شهرستان پلدختر مذاکراتی با اداره راهداری شهرستان به منظور تسهیل در امور اجرایی پروژه طرح فیبر نوری تار انجام داده است.
وی در ادامه با تشکر از اداره کل ارتباطات برای برقراری ارتباط در تمامی روستاها و نقاط شهرستان پلدختر افزود: با توجه به سیل سال جاری بسیاری از زیرساخت‌ها و ساختمان‌های ارتباطی این شهرستان به‌صورت کامل غیرقابل استفاده شد و از بین رفته است که در این زمینه این اداره کل جزء اولین نهادهای خدمت رسان به مردم این شهرستان بوده است.
دیدار با نماینده پلدختر
۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۲۲۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید