اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان:

دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات با توسعه دفاتر ICT روستایی

دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات با توسعه دفاتر ICT روستایی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان در نشستی با خبرگزاری ایرنا از کاهش شکاف دسترسی بین مردم مناطق روستاها و شهرها خبر داد و گفت: با توسعه و ساماندهی دفاتر ICT روستایی و همچنین برون‌سپاری خدمات دستگاه‌های اجرایی، سطح کیفیت زندگی مردم در این مناطق افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، شهاب حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در گزارش با خبرنگار خبرگزاری ایرنا با اعلام این خبر گفت: دفاتر ICT روستایی نقش مهمی در بالا بردن سطح کیفیتی زندگی مردم با استفاده از ظرفیت‌های شبکه ملی اطلاعات دارند؛ که در این زمینه می‌توان به جلوگیری از تردد غیرضروری روستاییان به شهرها، هدر رفتن سرمایه‌های اقتصادی، ایجاد عدالت اجتماعی، تحقق دولت الکترونیک و ایجاد اشتغال‌ اشاره کرد.

 حیدری گفت در حال حاضر خدمات شرکت مخابرات، پست، پست‌بانک، کارت سوخت، ثبت‌احوال و بیمه سلامت در دفاتر پیشخوان دولت کشور ارائه می‌شود، که می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های قانونی برنامه ششم توسعه این خدمات و همچنین چهار خدمت اصلی بانکداری، کشاورزی، بهداشت و آموزش را در دفاترICT  روستایی فعال کرد.

وی افزودکارشناس­ان اداره کل ارتباطات استان لرستان، مأموریت بازخوانی نقشه‌های استان را بر اساس جمعیت روستاها، دفاتر فعال، فاصله روستاهای استان و همچنین اقماری بودن آبادی‌های اطراف نسبت را برای واگذاری دفاتر جدید به روستاهای مورد هدف، بررسی می‌­کنند.

بر اساس این گزارش این نشست خبری با حضور مدیر و خبرنگار رابط خبرگزاری ایرنا برگزار شد، که در ادامه گزارشی از فعالیت‌ها با هدف توسعه و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات، شهر الکترونیک و همچنین تامین پوشش تلفن همراه مناطق محروم ارائه شد.

ایرنا

 

 

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۳۹۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید